Leczenie żylaków

Laserowe leczenie żylaków małoinwazyjną metodą EVLT

Usuwanie żylaków przy użyciu techniki laserowej posiada wiele zalet w porównaniu do metody klasycznej, którą jest chirurgiczna operacja żylaków.

Za najbardziej istotne uważa się przede wszystkim: 

- brak konieczności nacięcia chirurgicznego i zakładania szwów, a więc nie pozostawia blizn, wymaga jedynie kilkumilimetrowego nakłucia skóry,

- mniejszą liczbę powikłań,

- mniejsze dolegliwości bólowe w okresie pozabiegowym,

- wcześniejszy powrót do pełnej aktywności (już po dwóch godzinach pacjent może opuścić placówkę medyczną),

- procedura wykonywana jest w trybie ambulatoryjnym, nie wymaga hospitalizacji, nie powoduje absencji w pracy. Jest to szczególnie istotne dla osób aktywnych zawodowo, czyni ją metodą tańszą i wygodniejszą w porównaniu do operacji klasycznej żylaków,

- koszt usuwania żylaków laserowo jest niższy niż koszt operacji klasycznej.

Metoda zamykania i leczenia żylaków laserem należy do tzw. metod małoinwazyjnych. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Polega on na wprowadzeniu do wnętrza żyły włókna lasera poprzez nakłucie skóry. Odbywa się to pod kontrolą USG. Następnie właściwe odcinki żyły naświetla się od wnętrza. Wiązka lasera powoduje podrażnienie ściany żyły, następnie jej obkurczenie i w konsekwencji zamknięcie. Żylaki nóg zanikają i przywrócony zostaje naturalny i estetyczny wygląd skóry.

Czas zabiegu wynosi ok. 60-120 min. Po zabiegu Pacjent obserwowany jest ok. 30 min i po założeniu wyrobów kompresyjnych (pończochy uciskowej czy specjalnego bandaża) może opuścić klinikę. 

USG-Doppler żył kończyn dolnych (nóg) jest badaniem koniecznym przed wykonaniem każdej procedury żylnej, w tym metod wewnątrznaczyniowych.

 Żylaki - Jak leczyć laserowo Usuwanie żylaków laserowo

Nasi specjaliści korzystają z nowoczesnego i bezpiecznego sprzętu medycznego, aby zachować wysoki standard procedur medycznych oraz zapewnić odpowiednią jakość usług medycznych.

 

wszystkie procedury diagnostyczne i terapeutyczne realizowane są w oparciu o nowoczesne zaplecze sprzętowe.

Formularz kontaktowy
*
*
*
*
*

Wyrażam zgodę na pozostawienie moich danych osobowych w bazie danych Ameds Centrum Sp. zo.o. z siedzibą w Grodzisku Mazowieckiem przy ul. Dalekiej 11 oraz na przetwarzanie ich dla potrzeb niezbędnych do realizacji usługi, teraz i w przyszłości (zgodnie z ustawą z dnia 29.08.97 o ochronie danych osobowych Dz. U. Nr 133 poz. 883). Jednocześnie oświadczam, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie do wglądu, poprawiania i usunięcia moich danych osobowych, jak również, że podanie tych danych było dobrowolne.